0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

*

Αποσυνδεδεμένος bill

  • *******
  • 1058
  • Φύλο: Άντρας
  • Κύριε, εκέκραξα προς Σε, εισάκουσόν μου...
  • Μοντέλο μηχανής: Atlantic
  • Αντιδράσεις: +323
τελευταια τεχνικη ενημερωση απο aprilia για τα shiver σχετικα με την λειτουργια της μιζας επειδη εχει αναφερθει οτι μερικες φορες η μιζα μπορει να συνεχισει να λειτουργει ακομα κ μετα την εκκινηση του κινητηρα

αυτη η ενημερωση αφορα μηχανακια με πλαισια

απο ZD4RA00_57S000017 εως ZD4RA00_47S002101   και
απο ZD4RA00_08S001500 εως ZD4RA00_78S003924

καταργειτε ενα δευτερευον ρελε διαχειρισης της μιζας κ επαναχαρτογραφητε ο εγκεφαλος με νεα δεδομενα στην διαχειρηση εκκινησης

οσοι shiverακηδες ειναι μεσα στα παραπανω πλαισια να απευθηνθουν σε καποιον αντιπροσωπο απο το επισημο δικτυο για την αναβαθμιση
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 22, 2008, 06:55:23 μμ από powerphot »



*

Drakos

Απ: αναβαθμιση συστηματος εκκινησης shiver
« Απάντηση #1 - : Ιούλιος 22, 2008, 02:12:04 μμ »
Μπράβο Βασίλη για την ενημέρωση  :kalo:

Ένα καρφίτσωμα παρακαλώ.  :bye:

*

Cris

Απ: αναβαθμιση συστηματος εκκινησης shiver
« Απάντηση #2 - : Ιούλιος 22, 2008, 03:36:05 μμ »
σε ευχαριστουμε bill ! :kalo: :kalo: :kalo: :kalo: :kalo: :kalo: :kalo: :kalo: :kalo: :kalo:
ελα ολοι να κοιταμε τις αδειες!!!!

*

Αποσυνδεδεμένος kouskous

  • **
  • 49
  • Φύλο: Άντρας
  • Αντιδράσεις: 0
Απ: αναβαθμιση συστηματος εκκινησης shiver [official aprilia report]
« Απάντηση #3 - : Ιούλιος 22, 2008, 03:42:14 μμ »
ευχαριστουμε bill !!!!!!!
περπατα ελαφρα γιατι πατας στα ονειρα μου!!!!

*

kobogia

Απ: Αναβαθμιση συστηματος εκκινησης shiver [official aprilia report]
« Απάντηση #4 - : Ιούλιος 23, 2008, 12:00:00 πμ »
Φίλε σε ευχαριστώ παρα πολύ για την πληροφορια με έβγαλες απο το άγχος... γιατί με πήρε σήμερα ο τύπος που πήρα το μηχανάκι μου και μου είπε οτι θέλει κάποια αναβάθμηση ο εγκέφαλος αλλα δεν μου εξηγησε τι ακριβώς είναι και είχα τρελό άγχος γιατι όπως καταλαβαίνετε το μηχανάκι είναι ολοκαίνουριο και είπα τη μ@λ@κια παιχτηκε τώρα...

Thanks a lot man...

*

Αποσυνδεδεμένος ΚΡΗΤΙΚΟΣ

  • ***
  • 190
  • Φύλο: Άντρας
  • Αντιδράσεις: +1
I've got the medicine you need
I've got the power, I've got the speed
I'll find out how to stop your clock
We sure ain't talking Doctor Spock
Hear me talking, Doctor Rock.

*

Psy_tech

Απ: Αναβαθμιση συστηματος εκκινησης shiver [official aprilia report]
« Απάντηση #6 - : Αύγουστος 01, 2008, 08:06:37 μμ »
Είμαι και εγώ μέσα στα πλαίσια για αναβάθμιση αλλά φαντάζομαι ότι μου την έχουν περάσει όταν μου έβαλαν τη 2η μίζα...θα πάω να το κοιτάξω, just to be safe ...
Thanks για το post. :kalo:
Να το έβγαζαν και νωρίτερα καλά θα ήταν  :pray:

*

Αποσυνδεδεμένος Simoshiver

  • *****
  • 213
  • Φύλο: Άντρας
  • L'appel du vide
  • Μοντέλο μηχανής: Shiver SL750
  • Αντιδράσεις: +22
Απ: Αναβαθμιση συστηματος εκκινησης shiver [official aprilia report]
« Απάντηση #7 - : Αύγουστος 06, 2008, 02:29:44 μμ »
απο ZD4RA00_57S000017 εως ZD4RA00_47S002101   και
απο ZD4RA00_08S001500 εως ZD4RA00_78S003924

Πως ακριβως ανεβαινουνε τα νουμερα; Η δευτερη σειρα εχει μια λογικη αλλα απο την πρωτη δεν βγαζω ακρη.

*

sumik

Απ: Αναβαθμιση συστηματος εκκινησης shiver [official aprilia report]
« Απάντηση #8 - : Αύγουστος 12, 2008, 12:36:44 μμ »
Οντως πια είναι η λογική αύξησης των αριθμών?

Εγω έχω το ZD4RA00 - 77S001735 νομίζω ότι βάσει της δεύτερης γραμμής θα πρέπει να πάω για αναβάθμιση. Ισχύει?

*

shivermaniac

Απ: Αναβαθμιση συστηματος εκκινησης shiver [official aprilia report]
« Απάντηση #9 - : Αύγουστος 22, 2008, 03:24:50 μμ »
καλυτερα  τηλεφωνησε στο καταστημα απο το οποιο το αγορασες ή σε εξουσιοδοτημενο συνεργειο και αναφερε τους τον αριθμο πλαισιου σου. Εχουνε λαβει ειδικη οδηγία και θα σε ενημερωσουν αμεσα αν εμπιπτεις στην κατηγορία που θέλει αναβαθμιση.
΅Εν τω μεταξυ ακουω και φημες περι νεας χαρτογραφησης, ξερει κανεις αν ισχυει και αν καλυπτεται απο εγγυηση?

*

Yiannos

Απ: Αναβαθμιση συστηματος εκκινησης shiver [official aprilia report]
« Απάντηση #10 - : Αύγουστος 31, 2008, 10:59:58 μμ »
Έχω αριθμό πλαισίου που είναι μέσα στα πλαίσια που δίνει η οδηγία για αναβάθμιση άλλα τη μηχανή την πηρά πριν 2 μέρες. Υπάρχει περίπτωση να έχουν ήδη κάνει την αναβάθμιση από την aprillia η πρέπει να πάω εγώ για αναβάθμιση?

*

Αποσυνδεδεμένος apriliabikers.gr

  • *********
  • 17379
  • Αντιδράσεις: +10
Απ: Αναβαθμιση συστηματος εκκινησης shiver [official aprilia report]
« Απάντηση #11 - : Αύγουστος 31, 2008, 11:09:56 μμ »
Έχω αριθμό πλαισίου που είναι μέσα στα πλαίσια που δίνει η οδηγία για αναβάθμιση άλλα τη μηχανή την πηρά πριν 2 μέρες. Υπάρχει περίπτωση να έχουν ήδη κάνει την αναβάθμιση από την aprillia η πρέπει να πάω εγώ για αναβάθμιση?

Απ την στιγμή που ο αριθμός σου βρίσκεται μέσα στην οδηγία που έχουν στείλει σημαίνει  ότι έτσι έφυγε από την κατασκευή. Απο κεί και πέρα πρώτα ρωτάς τον dealer απ όπου το πήρες, και κανεις ανάλογα το τι θα σου απαντήσει.
Πάντως λίγο χλωμό το βλέπω ο dealer να έχει προνοήσει γιαυτό, θα περιμένει να το πας πρώτα για το 1ο σέρβις.

*

AKIS KARDITSA

Απ: Αναβαθμιση συστηματος εκκινησης shiver [official aprilia report]
« Απάντηση #12 - : Αύγουστος 31, 2008, 11:12:05 μμ »
Έχω αριθμό πλαισίου που είναι μέσα στα πλαίσια που δίνει η οδηγία για αναβάθμιση άλλα τη μηχανή την πηρά πριν 2 μέρες. Υπάρχει περίπτωση να έχουν ήδη κάνει την αναβάθμιση από την aprillia η πρέπει να πάω εγώ για αναβάθμιση?

Απ την στιγμή που ο αριθμός σου βρίσκεται μέσα στην οδηγία που έχουν στείλει σημαίνει  ότι έτσι έφυγε από την κατασκευή. Απο κεί και πέρα πρώτα ρωτάς τον dealer απ όπου το πήρες, και κανεις ανάλογα το τι θα σου απαντήσει.
Πάντως λίγο χλωμό το βλέπω ο dealer να έχει προνοήσει γιαυτό, θα περιμένει να το πας πρώτα για το 1ο σέρβις.

συμφωνω με τον Νικο....εξάλλου το μηχανάκι δε θα κατασκευάστηκε μια μέρα πριν το πάρεις... ;) πιστευω να καταλαβαινεις τι εννοω.... ;) :)

*

Yiannos

Απ: Αναβαθμιση συστηματος εκκινησης shiver [official aprilia report]
« Απάντηση #13 - : Σεπτέμβριος 02, 2008, 01:52:46 μμ »
Ρε παιδια εγω ειμαι κουτος η στο συνεργειο που πηγα δεν ξερουν τι τουσ γινεται?
Εχω αριθμο πλαισιου ZD4A00058S005106 και ετσι οπως το καταλαβαινω εγω ειμαι μεσα στα πλαισια της ανακλησης.Κανω λαθος?

*

spin

Απ: Αναβαθμιση συστηματος εκκινησης shiver [official aprilia report]
« Απάντηση #14 - : Σεπτέμβριος 02, 2008, 02:12:04 μμ »
Είναι λίγο μπέρδεμα ...και έγω με βάση τον αριθμό πλαισίου μου θεωρούσα οτι είμαι μέσα και πήγα να το κάνω στο συνεργείο αλλά η καταχώρηση του αριθμού πλαισίου στο σύστημα της Απρίλια on line έλεγε οτι δεν έιμαι μέσα. Εγώ το έκανα έτσι κ αλλιώς δεν είναι τίποτα ούτε σε χρεώνουν γι'αυτό. Πήγαινε σε κάποιον που να ξέρει ή ψάξε στην ενότητα συνεργεία και θα βρείς περισσότερες πληροφορίες... :bye:

 

Χρήσιμοι Σύνδεσμοι

Αρχική Σελίδα Όροι Χρήσης