0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

*

Nikos D

Πισω φρενο dorsoduro
« - : Δεκέμβριος 10, 2008, 01:44:27 πμ »
Καλημέρα και παλι :bye:
Παραλιγο να το ξεχασω. Μηπως γνωρίζει κανενας τι μπορώ να κανω για το τριξιμο στο πισω φρένο;
Δεν υποφερεται!!!!!!!!!!



*

Αποσυνδεδεμένος apriliabikers.gr

  • *********
  • 17379
  • Αντιδράσεις: +10
Απ: Πισω φρενο dorsoduro
« Απάντηση #1 - : Δεκέμβριος 10, 2008, 02:14:06 πμ »
Καλημέρα και παλι :bye:
Παραλιγο να το ξεχασω. Μηπως γνωρίζει κανενας τι μπορώ να κανω για το τριξιμο στο πισω φρένο;
Δεν υποφερεται!!!!!!!!!!

καλώς ηρθες...

πόσα κλμ εχεις..?? να υποθεσουμε οτι ειναι καινούργιο..???  περιέγραψε λίγο το θορυβο...

σφυρίζει.. ή ακούς το ''συρσιμο'' απο τα τακάκια στη δσκόπλακα..???

εαν δεν εχει μαγκώσει το φρενο... αν δηλαδη δεν ειναι σφιγμένο πολύ... -ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΝΟΜΙΖΩ- αλλά το βλέπειςγυριζοντας τη ροδα σταματημένος....

τοτε μαλλον δεν ειναι τιποτα..... για να μην πω οτι σιγουρα δεν ειναι τιποτα ε...
απλά τηλεδιαγνώσεις....μονο ενας εκανε εδώ μεσα.... :bye: (και βγαίναν και σωστές...)

*

gus40

Απ: Πισω φρενο dorsoduro
« Απάντηση #2 - : Δεκέμβριος 10, 2008, 05:37:14 πμ »
Σε ολα σχεδον τα DORSO ετριζε ,,μετα τα 2000χλμ θα σταματισει <σχεδον> εντελως... :pray: :pray:

*

Αποσυνδεδεμένος bros400pgm

  • *********
  • 8418
  • Φύλο: Άντρας
  • ΧΟΝΤΡΟΣ πονος λεμε
  • Αντιδράσεις: +250
Απ: Πισω φρενο dorsoduro
« Απάντηση #3 - : Δεκέμβριος 10, 2008, 07:54:13 πμ »

απλά τηλεδιαγνώσεις....μονο ενας εκανε εδώ μεσα.... :bye: (και βγαίναν και σωστές...)

Ναι ρε πουστη μου.....Πως σκατα το κατεφερνε?? Ή αυτο ειναι, ή αυτο....Κανε εκεινο...."Ρε μαστορα δουλεψε"............ :zl% :zl% :zl% :zl% :zl% :zl% :zl%

Α, ρε Ζαφειριου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
APRILIA CAPONORD RULESSSSSSSSSSS

*

Nikos D

Απ: Πισω φρενο dorsoduro
« Απάντηση #4 - : Δεκέμβριος 10, 2008, 10:35:35 πμ »
Καλημέρα και παλι :bye:
Παραλιγο να το ξεχασω. Μηπως γνωρίζει κανενας τι μπορώ να κανω για το τριξιμο στο πισω φρένο;
Δεν υποφερεται!!!!!!!!!!



καλώς ηρθες...
Παράθεση
πόσα κλμ εχεις..?? να υποθεσουμε οτι ειναι καινούργιο..???  περιέγραψε λίγο το θορυβο...

σφυρίζει.. ή ακούς το ''συρσιμο'' απο τα τακάκια στη δσκόπλακα..???

εαν δεν εχει μαγκώσει το φρενο... αν δηλαδη δεν ειναι σφιγμένο πολύ... -ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΝΟΜΙΖΩ- αλλά το βλέπειςγυριζοντας τη ροδα σταματημένος....

τοτε μαλλον δεν ειναι τιποτα..... για να μην πω οτι σιγουρα δεν ειναι τιποτα ε...
απλά τηλεδιαγνώσεις....μονο ενας εκανε εδώ μεσα.... :bye: (και βγαίναν και σωστές...)
Παράθεση

Ευχαριστώ για την ανταποκριση. Εχω 1450χλμ ο θορυβος δεν ειναι το κλασικό σφυριγμα που κανουν τα τακακια αλλα κατι σαν τριξιμο (οπως κανει ο σουμιες!!!1 :D θα ελεγα)
[/quote]
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 10, 2008, 02:20:10 μμ από Themis »

*

nikolas dorso

Απ: Πισω φρενο dorsoduro
« Απάντηση #5 - : Φεβρουάριος 18, 2009, 08:14:45 μμ »
βγαλε τα τακακια σου και τριψε τα σε λεπτο γιαλοχαρτο.μπορεις και να βαλεις πιο μαλακα τακακια φιλε μου

*

Αποσυνδεδεμένος dimitris

  • ***
  • 82
  • Αντιδράσεις: 0
Απ: Πισω φρενο dorsoduro
« Απάντηση #6 - : Φεβρουάριος 18, 2009, 09:03:21 μμ »
θα συμφωνησω με τον προλαλησαντα.αν ειναι μεταλλικα ειναι φυσιολογικο να ακουγοντε.αν ειναι απο ριτινη τοτε τριψε λιγο και βλεπεις!
:knt:  :knt:  :knt:  :knt:  :knt:

*

snakeoff

Απ: Πισω φρενο dorsoduro
« Απάντηση #7 - : Φεβρουάριος 19, 2009, 02:56:09 μμ »
Εγώ κοντεύω τα 4000 κμ και τρίζει όσο έτριζε από την πρώτη στιγμή. Δηλαδή σε χαλαρούς ρυθμούς καθόλου αλλά άμα το έχεις ζορίσει πριν. λίγο πριν σταματήσει το μηχανάκι ακούγετε ο σουμιές.

*

Αποσυνδεδεμένος totoulis

  • ***
  • 144
  • Φύλο: Άντρας
  • Αντιδράσεις: 0
Απ: Πισω φρενο dorsoduro
« Απάντηση #8 - : Μάρτιος 03, 2009, 11:13:12 πμ »
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ 4200 ΚΑΙ ΤΟ ΤΡΙΞΙΜΟ ΣΥΝΕΧΙΖΕΙ ΑΛΛΑ ΤΟ ΕΧΩ ΣΥΝΗΘΙΣΕΙ ΜΟΥ ΘΥΜΙΖΕΙ ΕΚΕΙΝΕΣ ΤΙΣ ΩΡΑΙΕΣ ΕΠΟΧΕΣ ΠΟΥ ΑΛΗΤΕΥΑ ΜΕ ΤΑ ΠΟΔΗΛΑΤΑ....ΑΧ ΠΩΣ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΤΑ ΧΡΟΝΙΑ :cry: :cry: :cry:

*

nikolas dorso

Απ: Πισω φρενο dorsoduro
« Απάντηση #9 - : Μάρτιος 03, 2009, 12:16:30 μμ »
εχουν αλλαξει τη γωμα απο τα τακακια απο την εβρωπαικη ενωση(εβγαλαν τον αμυαντο απο τα τακακια γιατι ειναι καρκινογονο)γιαυτο και κανουν ετσι αλλα μονο οταν ειναι ζεστα.δεν ειναι τιποτα.

*

george_grat

Απ: Πισω φρενο dorsoduro
« Απάντηση #10 - : Μάρτιος 12, 2009, 09:58:34 πμ »
Τα τακακια που ειναι οικολογικα συνηθως εχουν αυτο το προβλημα και ειναι αληθεια. Το αντιπετωπισα στο προηγουμενο μηχανακι μου

*

limnos46

Απ: Πισω φρενο dorsoduro
« Απάντηση #11 - : Σεπτέμβριος 28, 2009, 09:59:44 μμ »
vgale ta takakia k spase tis akres isa isa ligo me mia pensa i ena koftaki. se ola ta mixanakia pou eixa k tsirizan auto ekana !!!

*

Αποσυνδεδεμένος dionisis V2

  • *****
  • 262
  • Φύλο: Άντρας
  • Aprilia made in Italy
  • Αντιδράσεις: 0
Απ: Πισω φρενο dorsoduro
« Απάντηση #12 - : Σεπτέμβριος 29, 2009, 03:56:52 μμ »
εμενα εχει 7000χλμ.και το κανει απο την αρχη το σουμιε οταν ειναι ζεστο.ενω παγωμενο  μου το κανει οταν ειναι σταματημενο και το κανεις μπροστα πισω.και τωρα χανει και υγρα απο το δοχειο του συμπλεκτη,και προχτες εχανε απο το κολαρο του ψυγειου παραφλου.και η μερες περνουν ευχαριστα κανεις νεους φιλους και παντα μιχανικους της απριλια.αχ τη ωραια να εχεις ευρωπαικο μοτο....... :P :tez: : :( :) ;) :mlk :rlf:γιαυτο γουσταρο τον ιταλο :kalo:
Aprilia Shiver

*

Αποσυνδεδεμένος nick2ono

  • *******
  • 1211
  • Φύλο: Άντρας
  • ειναι αρρωστια το μοτορι!!!
  • Αντιδράσεις: +4
Απ: Πισω φρενο dorsoduro
« Απάντηση #13 - : Σεπτέμβριος 29, 2009, 07:37:01 μμ »
ειδατε ρε που δεν ειναι μονο τα rsv προβληματικα στο πισω φρενο??? :tez: :tez: :tez:

πλακα κανω.....ε?

+ 1000 με τους προλαλησαντες! :ohyes:

SERRES CIRCUIT LOVER!!!
http://www.apriliabikers.gr/portal/index.php?topic=6710.0

 επόμενο βήμα να πιάσω το joker...

*

Αποσυνδεδεμένος AlexDorso

  • *******
  • 2453
  • Φύλο: Άντρας
  • Αντιδράσεις: +436
Απ: Πισω φρενο dorsoduro
« Απάντηση #14 - : Σεπτέμβριος 29, 2009, 09:18:21 μμ »
μετα απο 800 χλμ μου εκανε κι εμενα μετα απο αρκετη χρηση. γενικα το πισω φρενο μου φενεται αχρηστο. με κατεβασματα σταματα καλυτερα νομιζω

η θεραπεια ειναι μαλακοτερα τακακια.....

ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΠΩΣ ΞΕΡΟΥΝ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΕΚΝΕΥΡΙΖΟΥΝ ΕΜΑΣ ΠΟΥ ΤΑ ΞΕΡΟΥΜΕ.

 

Χρήσιμοι Σύνδεσμοι

Αρχική Σελίδα Όροι Χρήσης